pátek 8. ledna 2016

Mons. František Radkovský - rozhovor pro časopis Veřejná správa

Blog je tu od toho, aby jeho autor ( a vlastně i "majitel") prezentoval své myšlenky - dobré, špatné, chytré, hloupé ... je to jakýsi dar Boží, mohu-li to takto říci. Neboť jen "blog" a Bůh dali člověku svobodu tak "absolutní" ( a jsem si vědom double či triple významu uvozovek i slova samého ), že může cokoliv, co chce : včetně toho, že může v mezích své svobody popřít i to, že Bůh ( vůbec) existuje.

Přesto bych dnes "svůj blog" ( uvozovky indikují, že jsem si vědom toho, že píšu do prostoru, který mně "nepatří") věnoval někomu jinému :

Františku Radkovskému, biskupu plzeňskému, který dal rozhovor časopis, jenž většina lidí nezná a drtivá většina ani netuší, že nějaký takový časopis vůbec existuje !

Neboť jak řekl Arnošt z Pardubic, arcibiskup pražský,  ( alespoň podle toho, co se v Noci na Karlštejně praví) : " Naše úmysly jsou čisté." ( a hádanka pro případné čtenáře mého blogu : kdo to je Arnošt z Pardubic?) a proto můžu bez ostychu "svůj prostor" věnovat "jinému". Abych nemusel odpovědi pana biskupa přepisovat, vložím je do příspěvku jako obrázky : ... a Vy všichni, kteří budete stát o to, co říká, si je otevřete, zvětšíte a přečtete !

... a budete o nich i přenýšlet.
Žádné komentáře:

Okomentovat