čtvrtek 3. září 2015

Migranti

Nemyslel jsem si, že bych se kdy jakkoliv vyjadřoval k tzv. "imigrantské krizi", která sužuje Evropu. Nesdílím strašidelné představy o tom, že nás "migranti" zaplaví, ale na druhou stranu nesdílím ani naivní názor, že nás "jejich příchod neovlivní a že se rozplynou jako kapka v moři."  

Tu první obavu, doufám, rozumní Evropané nakonec nedopustí, byť to nebude lehké ...  a to, že by se "muslimští kluci a holky", kteří dominují mezi migranty,  roztavili v jakémsi pomyslném evropském "kulturním kotlíku" a stali se časem Evropany, nedopustí zase oni - zdá se. Zdá se totiž, že přicházejí do Evropy, aby zůstali ne-Evropany. Ale proč potom přicházejí ? 

Proč nehledají nebozí Syřané, Afgánci a Eritrejci útočiště v přebohaté Saúdské Arábii či ostatních státech arabského poloostrova ? Proč Saúdové lákají do své země přistěhovalce z Asie a nevezmou si prostě a klidně své "soukmenovce" ? Stačí se podívat na mapu :


a je zřejmé, že přirozeným cílem uprchlíků ze Sýrie by neměla být Evropa, nýbrž Jordán, Saudská Arábie, Yemen, Oman - některé z těchto států jsou přebohaté, aby jim byly oporou, jiné chudé, aby jim byly příležitostí. Všechny vyznávají islám, aby jim byly "domovem jejich víry", neboť - jak média píší - mezi uprchlíky přicházejícími do Evropy drtivě dominují muslimové. Proč tedy nesměřují na arabský poloostrov a nebezpečně se plaví do Evropy ?

A proč hyeny mezi novináři publikují fotku nešťastného syrského chlapce, který se utopil v moři a jeho tělíčko vyplavalo na turecké pláži ? A proč si ty hyeny  ještě libují v tom, že tak učinily/i, protože to chtěl hlas jejich svědomí a srdce a protože jim jsou vzorem Profily odvahy Johna F. Kennedyho ? ( Mimochodem - opravdu ty "Profily" napsal on?). 

Nejsem žádný nenávistný internetový diskutér a bolest a trápení druhých mně nejsou lhostejné. Nesouhlasím ale s tím, co píše pan Šafr na :  


protože to není ani lidské, ani moudré ... Nepochybuji o tom, že pan Šafr, trénovaný pisatel, pokud by na můj blog vůbec narazil, by si s tím, co píšu "snadno poradil." 

Fotku nešťastného chlapce bych nepublikoval. 

Mně se manipulace tohoto druhu nelíbí ... neznám nikoho, komu by se líbily. Žádné komentáře:

Okomentovat